تراکتور

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (ماشین آلات، نهاده ها، سیستم های آبیاری و کشت های گلخانه ای) و چهاردهمین نمایشگاه بیم المللی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات در همدان گشایش یافت.

به گزارش \”همدان نیوز\”، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در آیین افتاح این نمایشگاه، گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال علمی، فنی و مهندسی کردن کشاورزی است.

منصور رضوانی جلال افزود: برگزاری نمایشگاه بین المللی کشاورزی، صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات  به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه کشاورزی کشور در استان همدان که استانی پیشرو در به کارگیری تکنولوژی نوین به ویژه مکانیزاسیون  و آبیاری تحت فشار بوده، ره یافتی برای ارائه دستاوردهای فنی و مهندسی نوین کشاورزی داخلی و خارجی است.

وی تصریح کرد: حضور شرکت های خارجی و نیز شرکت های دانش بنیان با هدف ارائه دستاوردهای نوین علمی در این نمایشگاه پررنگ تر از سنوات گذشته است.

این مقام مسئول برگزاری همایش های علمی است را از دیگر نقاط قوت این نمایشگاه دانست و افزود:  با برگزاری همایش های علمی در نمایشگاه صاحب نظران حوزه های مختلف کشاورزی می توانند ارتباط مستقیم و تبادل نظر در خصوص مسائل کشاورزی با بهره برداران و کارشناسان داشته و کارشناسان و مدیران سراسر کشور، نمایشگاه مباحث علمی پیرامون را دنبال کنند.

رضوانی جلال با بیان‌اینکه کشاورزی نیازمند ارتقای سطح علمی است، خاطرنشان کرد: در همین راستا زمینه حضور کشاورزان از اقصی نقاط استان همدان در این نمایشگاه فراهم شده و در این راستا اطلاع رسانی خوب و شایسته ای صورت پذیرفته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان تاکید کرد: در این نمایشگاه غرفه ای به سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اختصاص داده شده که در این غرفه همکاران با ارائه مشاوره و اجرای تور نمایشگاهی به منظور معرفی تکنولوژی های نوین و مسائل کاری در راستای هدایت و حمایت بهره برداران کشاورزی گام برمی دارند و امید است دستاوردهای این نمایشگاه هم در ارتقای بخش کشاورزی و علمی و فنی کردن کشاورزی تاثیر خاص خود را داشته باشد.

وی از اختصاص 7000 متر فضا به این نمایشگاه خبر داد و افزود: این فضا شامل 5000 متر فضای نمایشگاهی، 2000 متر فضای باز نمایشگاهی و 95 غرفه بوده که غرفه ای به مساحت 50 متر نیز به سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اختصاص یافته است.

وی یاداور شد: دو نماینده از شرکت های خارجی نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و هدف از دعوت این شرکت ها جذب جدیدترین فن آوری های روز کشاورزی از اقصی نقاط جهان و نیز آشنایی این کشورها با محصولات تولیدی در ایران برای توسعه صادرات است.

رضوانی جلال خاطرنشان کرد: با همت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و موسسات مربوطه، 7 همایش و کارگاه تخصصی صنعت کشاورزی با ارائه مطالب گسترده علمی-تخصصی دایر شده و اساتید متخصص این حوزه از سایر استان های کشور نیز دعوت شده اند.

رئیس جهادکشاورزی استان همدان عنوان کرد: از استان های همجوار برای بازدید از نمایشگاه دعوت شده اند و در این نمایشگاه محصولات، کالاها و ماشی آلات ایرانی با کیفیت برتر و توان رقابتی بالاتر با محصولات مشابه خارجی معرفی شدند.

رضوانی جلال برگزاری نمایشگاه را قدمی اساسی در راهبردهای کشاورزی و صنعت دانست و گفت:  برگزاری نمایشگاه کشاورزی تاثیر بسزایی در راستای توسعه مکانیزاسیون استان دارد.

وی افزود: در سه سال گذشته 3576دستگاه تراکتور جدید و 123 دستگاه کارنده و بیش از17دستگاه کمباین جدید به ناوگان کشاورزی استان اضافه شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان تصریح کرد: ضریب مکانیزاسیون در سال 91 به میزان 1.24بوده که درحال حاضر به 1.86 رسیده است .

وی ادامه داد: در بخش کارنده ها و خاکورزی و همچنین در بخش مکانیزاسیون برای خرید دستگاه های جدید، 360میلیارد تومان درطول سال گذشته سرمایه گذاری شده است.

رضوانی جلال خاطر نشان کرد: در سال جاری افزون بر 73 میلیارد تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون استان در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *