تراکتور

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  شهرام آشتاب مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: تاکنون ۳۷ درصد از تسهیلات بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان توسط شهرستان کرمانشاه از خط اعتباری ۷ مکانیزاسیون جذب شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: شهرستان کرمانشاه در جذب تسهیلات بخش مکانیزاسیون کشاورزی در سال‌جاری اهتمام جدی داشته است و از تمامی پتانسیل به منظور ارتقاء ضریب مکانیزاسیون شهرستان و جذب ادوات مناسب استفاده نمود.

این مسئول به مجموع اعتبارات جذب شده برای بخش مکانیزاسیون کشاورزی شهرستان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: در سال جاری و از محل خط اعتباری ۷ مکانیزاسیون؛ ۲۶ میلیارد ریال اعتبار جذب و به بخش مکانیزاسیون شهرستان تزریق گردیده است.

لازم به ذکر است در سال زراعی گذشته نیز شهرستان کرمانشاه مبلغ ۲۳۰ میلیارد ریال را از محل خط اعتباری ۶ مکانیزاسیون جذب نمود.

آشتاب به اقدامات انجام شده برای جذب تراکتور و ادوات دنباله بند در سال‌جاری اشاره کرد و یادآور شد: در سال‌جاری تاکنون ۹ دستگاه تراکتور و همچنین ۳۵ دستگاه ادوات دنباله بند به ناوگان مکانیزاسیون در شهرستان کرمانشاه اضافه شده است و این روند تا پایان سال ادامه دارد.

آشتاب با بیان اینکه تلاش‌های خوبی برای توسعه مکانیزاسیون در این شهرستان صورت گرفته است، افزود: با همه این تلاش‌ها بخش مکانیزاسیون شهرستان کرمانشاه نیاز به به روزشدن و ارتقاء ضریب مکانیزاسیون بالاتری را دارد.

وی اظهار کرد: باید در جهت بالا بردن میزان تولید، کیفیت محصولات تولیدی و افزایش بهره وری گام‌های اساسی برداشته شود و با کشت مکانیزه می‌توان هزینه تولید محصولات کشاورزی را پایین آورد

آشتاب گفت: با توجه به خشکسالی و کاهش بارندگی طی سال‌های اخیر در این شهرستان، برای حفظ آب و خاک باید به سمت و سوی استفاده از فناوری‌های جدید و بهره برداری از ماشین آلات نوین از جمله ادوات کم خاک ورزی، بی خاک ورزی و استفاده از کمبینات و … رفت.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *