تراکتور

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی همدان، کامبیز عباسی در بازدید از شانزدهمین نمایشگاه ملی کشاورزی و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات در همدان اظهار داشت: به رغم همه محدودیت ها و تحریم در کشور ماشین بذرکار را با یک دهم قیمت جهانی و با ۹۵ درصد تکیه بر دانش بومی کشور تولید می کنیم.
وی افزود: ۹۵ درصد جو و گندم کشور را با کمباین ساخت داخل برداشت کردیم کمااینکه سالانه ۲ تا ۳ هزار بذرکار تولید می شود که از این تعداد ۲ هزار عدد آن در همدان تولید شده است و در این زمینه همدان ظرفیت خاصی در تامین ماشین آلات کشاورزی کشور دارد.
عباسی با بیان اینکه سال های اخیر سال های طلایی سرمایه گذاری مکانیزاسیون کشاورزی بوده است، اظهار داشت: نمایشگاه همدان جزو برترین نمایشگاه های کشور در حوزه کشاورزی است و در این نمایشگاه ماشین آلات نوین به نمایش درمی آید و در کشور هم حدود ۲۶۰ تا ۲۷۰ عرضه کننده وسایل کشاورزی داریم.
وی با گلایه از اینکه در صنعت کشور بسیار کم به حوزه ماشین آلات کشاورزی توجه شده است، افزود: تقاضا داریم سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار برای صنعت کشاورزی اختصاص یابد و ماشین آلات کشاورزی را جزو نهاده های کشاورزی در نظر بگیرند.
عباسی با اشاره به اینکه بیشتر ماشین های کشاورزی استاندارد ساخته می شوند و در ساخت و نمایش ماشین های کشاورزی استاندارد در نمایشگاه ها هم حساسیت خاصی داریم، افزود: هر سال حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ شرکت سازنده ماشین آلات آبیاری کشاورزی به لحاظ استانداردها چک می شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *