تراکتور


رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با تخصیص مبلغ 8200 میلیارد تومان خبر داد. 
به گزارش خبرگزاری موج همدان، کامبیز عباسی ،  رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از شانزدهمین نمایشگاه ملی کشاورزی و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنعت مرغداری ، دامپروری و شیلات در همدان با اشاره به  توسعه مکانیزاسیون کشاورزی،  اظهار داشت: ۹۵ درصد جو و گندم کشور را با کمباین ساخت داخل برداشت کردیم کمااینکه سالانه ۲ تا ۳ هزار بذرکار تولید می شود که از این تعداد ۲ هزار عدد آن در همدان تولید شده است و در این زمینه همدان ظرفیت خاصی در تامین ماشین آلات کشاورزی کشور دارد.
 توسعه مکانیزاسیون کشاورزی 
عباسی افزود: به رغم همه محدودیت ها و تحریم در کشور ماشین بذرکار را با یک دهم قیمت جهانی و با ۹۵ درصد تکیه بر دانش بومی کشور تولید می کنیم.
وی با اشاره به  توسعه مکانیزاسیون کشاورزی،  گفت: ۸ هزار و ۲۰۰ میلیاردتومان اعتبار در قالب تسهیلات و آورده بخش خصوصی برای خرید ماشین های کشاورزی در کشور اختصاص یافت.
عباسی با بیان اینکه سال های اخیر سال های طلایی سرمایه گذاری مکانیزاسیون کشاورزی بوده است، اظهار داشت: نمایشگاه همدان جزو برترین نمایشگاه های کشور در حوزه کشاورزی است و در این نمایشگاه ماشین آلات نوین به نمایش درمی آید و در کشور هم حدود ۲۶۰ تا ۲۷۰ عرضه کننده وسایل کشاورزی داریم.
وی با اشاره به  توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و گلایه از اینکه در صنعت کشور بسیار کم به حوزه ماشین آلات کشاورزی توجه شده است، افزود: تقاضا داریم سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار برای صنعت کشاورزی …
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *