تراکتور

علی درجانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت از برداشت 119 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان به صورت مکانیزه خبر داد و اظهار داشت: ارتقاء سطح مکانیزاسیون در تولید انواع محصولات کشاورزی به ویژه محصول برنج همواره یکی از اهداف و راهبردهای اصلی سازمان جهاد کشاورزی گیلان بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه به همت شالیکاران این استان تاکنون برنج حدود 75 درصد شالیزارهای استان برداشت شده است عنوان کرد: طبق گزارشات موجود در جهاد کشاورزی مجموعاً با احتساب آمار استفاده از دستگاه های مکانیزه 178 هزار هکتار از برنج شالیزار های استان برداشت شده است. 
درجانی با بیان اینکه طبق پیش بینی های انجام شده سازمان هواشناسی و شرایط مساعد آب و هوایی مستقر در استان برداشت برنج از شالیزارهای استان شتاب گرفت ابراز داشت: در حال حاضر 60 هزار هکتار از مزارع برنج استان گیلان آماده درو است که انتظار داریم کشاورزان به موقع آن را برداشت کنند.
برداشت برنج از شالیزارهای گیلان به روایت تصویر 
عاملان آتش زدن کاه و کلش در شالیزارهای گیلان به مراجع قضایی معرفی می شوند 
23000 هکتار از اراضی شالیزاری گیلان دچار ورس و خوابیدگی شد 
وی در مورد میزان برنجی که امسال در استان گیلان توسط شالیکاران تولید خواهد شد نیز بر اساس پیش بینی های انجام شده جهاد کشاورزی بیان داشت: با توجه به شرایط خوبی که در سال زراعی فعلی داشتیم امیدوار هستیم شالیکاران استان گیلان امسال بالغ بر یک میلیون و 100 هزار تن شلتوک را از مزارع خود تولید کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر اینکه هم اینک شالیکاران این استان با تولید 750 هزار تن برنج …

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *