تراکتور

اهمیت شناخت انواع تراکتور

\r\n

صنعت تراکتور سازی هم همچون سایر صنایع متناسب با پیشرفت علم و دانش متخصصین دستخوش تغییرات بسیاری شده و این تغییرات به سمت و سوی متنوع تر شدن انواع تراکتور و مدرن تر شدن آنها و افزایش کارایی شان پیش رفته است.

\r\n

همین تنوع در عرصه تولید تراکتور خریداران را مجاب می کند تا قبل از خرید تراکتور نسبت به شناخت انواع آن اطلاعات لازم و کافی را به دست آورند. به عبارتی دیگر علاوه بر تحقیق در خصوص قیمت تراکتور ، تحقیق در خصوص انواع تراکتور نیز بسیار حائز اهمیت است.

\r\n

آشنایی با 10 نوع تراکتور کاربردی در صنعت

\r\n

اگر با هدف خرید تراکتور این مقاله را مطالعه می کنید این بخش از مقاله را از دست ندهید.

\r\n

تراکتورهای متحرک زمینی

\r\n

یکی از بهترین گزینه های خرید تراکتور برای خاک برداری در پروژه های ساخت و ساز و یا حفاری در معادن و سد ها و یا انجام امور سنگین حفاری و خاک برداری در سایر صنایع تراکتور های متحرک زمینی است.

\r\n

از  جمله سایر کاربردهای تراکتور های متحرک زمینی می توان به  جابجایی مواردی مانند خاک ، زباله ، سنگ ، گل ، گل و یا حتی الوار اشاره کرد.

\r\n

\"تراکتور

\r\n

خود تراکتور های متحرک زمینی به 3 دسته کلی دیگر تقسیم می شوند:

\r\n

بیل مکانیکی:

\r\n

این نوع تراکتور بیشتر برای تخریب و حفر استفاده می شود ، بیل های خاکبرداری می توانند خاک و یا سایر وسایل سنگین را بلند کنند

\r\n

لودرهای چرخدار:

\r\n

شما می توانید هر کاری اعم از حفاری تا شکستن آسفالت را با این لودرها انجام دهید. این دستگاه ها در قسمت پشت دارای تجهیزات  حفر و در قسمت جلو دارا بیل هستند.

\r\n

بولدوزرها: 

\r\n

به بولدوزر ها تراکتور های خزنده نیز می گویند ، این ماشین ها حاوی صفحات بزرگی در قسمت جلو هستند تا بتوانند حجم زیادی از خاک و سنگ را فشار دهند.

\r\n

تراکتورهای چمن زن

\r\n

تراکتورهای چمن زن جزء آن دسته از تراکتور هایی هستند که  تمایلی به ساخت و سازهای بسیار سنگین ندارند. از جمله مهم ترین کاربرد آنها می توان به چمن زنی اشاره کرد. تراکتورهای چمن زن دارای چرخ هایی هستند که از حیث اندازه  تقریباً اندازه چرخ های اسکوتر می باشند اما بسیار ضخیم تر.

\r\n

\"تراتور

\r\n

تراکتورهای حامل

\r\n

نوع تراکتورها به منظور حمل و نصب انواع مختلفی از لوازم جانبی ، قاب شاسی بین لاستیکهای جلو و عقب گسترش یافته است. آنها همچنین قادر به نصب نواع لوازم جانبی مانند مته ها ، سمپاشها ، مته های بذر ، جارو برقی های دوار ، لودرها ، و جاروبرقی ها و… هستند. آنها در اندازه ها و طرح های مختلفی ارائه می شوند و شرکت هایی که آنها را می فروشند می توانند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده کرده اید.

\r\n

\"تراکتور

\r\n

تراکتورهای صنعتی

\r\n

تراکتورهای صنعتی یا به اصطلاح  Tuggers ها تراکتور هایی هستند که از آنها برای کشیدن بار استفاده می شود . در حقیقت ، بیشتر تراکتورهای صنعتی برای مصارف کشاورزی ساخته نمی شوند ، به عبارتی می توانیم بگوییم که بیشترین کاربرد آنها یدک کشی و حمل بار های سنگین است.آنها قابلیت این را دارند که همچون جرثقیل بارها را به صورت هوایی جا به جا کنند.

\r\n

\"تراکتور

\r\n

تراکتورهای باغی

\r\n

این نوع تراکتور با توجه به نوع طراحی و ساختش فقط به درد استفاده ی باغداران می خورد. ارتفاع این نوع تراکتور ها معمولاً زیاد است  به طوری که کاربر می تواند روی تراکتور بنشیند و  میوه های مورد نظرش را برای بررسی انتخاب کند یا درختان را تر و تمیز کنداز طرفی به وسیله این تراکتور می توانید بدون دردسر وارد  باغ تان شده و به سادگی در لابه لای درختان تان تردد کرده و به آنالیز آنها بپردازید.

\r\n

\"تراکتورهای

\r\n

تراکتور های چرخشی

\r\n

تراکتور های چرخشی یا تراکتورهای پیاده رو زیر مجموعه تراکتور های باغی هستند با این تفاوت که این نوع منحصرا قابل استفاده در مزارع مسطح هستند.

\r\n

با این نوع تراکتور می توان عملیات بذرپاشی را در مزارع انجام داد. این تراکتور ها در واقع دارای یک پنجه چرخشی هستند که با چرخش در خاک عملیات خاک کردن بذر ها را به خوبی انجام می دهند.

\r\n

\"تراکتورهای

\r\n

تراکتورهای Row Crop

\r\n

تراکتورهای Row Crop تراکتورهای همه جانبه خوبی هستند که می توانند تقریباً هر کاری که موردنیاز شما باشد  را به خوبی انجام دهند. از جمله  کاربرد های آن می توان به  ریشه کن کردن علفهای هرز ، تراز کردن سطح زمین ، شخم زدن ، خاک کردن  دانه های بذر و همچنین به کار انداختن  ماشین هایی مانند ریزگردها و پمپ های آب نام برد.

\r\n

از جمله مزایای این دستگاه می توان به سهولت در استفاده ، تعمیر راحت، در دسترس بودن لوازم جانبی و چند کاره بودن اشاره کرد.

\r\n

 

\r\n

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *