تراکتور

در هنگام خرید تراکتور شاید نتوان به درک درستی از میزان کارکرد و یا سلامت فنی آن ها داشته باشیم. تولید کنندگان سیستم های جدیدی را توسعه داده اند و اقدام به تولید تراکتور های قوی ، چابک ، نموده اند تا بتوان به صورت کاربردی از آن ها استفاده کرد.

\r\n

تراکتورها به طور سنتی برای کشاورزی و بسیاری از فعالیت های دیگر در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.امروزه  تراکتور به عنوان یکی از مهمترین ماشین آلات برای کشاورزی در نظر گرفته شده است. یک تراکتور به خوبی قادر به انجام فعالیت هایی از قبیل پنجه زنی ، نگهداری از مزرعه، شخم زدن ، پخش و جابجایی کودها و همچنین برای پاک کردن بوته ها استفاده شود.

\r\n

تراکتورها در فعالیت های چمن زنی و باغبانی به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرند. تراکتورها در مدلهای مختلف با مشخصات مختلف ارائه می شوند ، تا ضمن انجام طیف گسترده ای از فعالیت ها در مزارع ، قابلیت تطبیق پذیری را ارائه دهند.

\r\n

تراکتور مخصوصاً با یک موتور قدرتمند طراحی شده است تا بتواند از زیر زمین عبور کند و بارهای بسیار سنگین را حمل کند. همه اینها باعث می شود یک تراکتور در شرایط سخت کشاورزی موثر باشد.

\r\n

تراکتور مزایای بسیاری را برای کشاورزان فراهم می کند ، زیرا کشاورز می تواند 10 برابر بیشتر از نتایج حاصل از کارهایی که به صورت دستی انجام می دهند ، را با استفاده از این ماشین های قدرتمند انجام دهد.

\r\n

تراکتور های جمع و جور و کوچک بهترین گزینه هستند

\r\n

 از ابتدای انقلاب صنعتی در قرن بیستم همزمان با تولید مواد غذایی ، سوالاتی در مورد کارآیی کشاورزی پایدار مطرح شده است. همانطور که این اصطلاح نشان می دهد ، کشاورزی پایدار به معنای برآورده کردن نیازهای جامعه است بدون اینکه نسل های آینده را به خطر اندازد. انگیزه چنین نوع کشاورزی ایجاد یک محیط سالم با سودآوری اقتصادی و همچنین عدالت اقتصادی و اجتماعی است.

\r\n

 با وجود ، مقرون به صرفه بودن و فراوانی مواد غذایی که با استفاده از مکانیزه کردن ، بیوتکنولوژی ، استفاده از سموم دفع آفات شیمیایی و کودهای شیمیایی بدست می آیند ، دست کشیدن از روشهای جدید کشاورزی کاری دشوار می شود. با این حال ، کسانی که در زمینه محیط زیست فعال هستند ، روشهای مختلفی را برای حداقل رساندن خسارت در نظر گرفته اند. با افزایش نیاز غذایی ، فناوری در کشاورزی چیزی است که نمی توانیم از آن دست بکشیم.  و این مکانیسم ، اجتناب ناپذیر است. این امر ما را نیازمند به یک فرآیند کشاورزی پایدار میکند.

\r\n

 وقتی ما در مورد کشاورزی پایدار صحبت می کنیم ، اساساً در مورد بهره وری انرژی و حفاظت از آن صحبت می کنیم. Solis ، یک برند معروف به فناوری دوستدار محیط زیست است که یک سری تراکتورهای کشاورزی را تولید می کند که سازگار با محیط زیست و دارای سوخت کارآمد هستند و همین امر باعث می شود مقرون به صرفه باشد. آنها با نوعی فناوری طراحی شده اند که نسبت به سایر تراکتورها ایمنی محیطی بشتری دارند.  

\r\n

موارد مورد استفاده تراکتور و کارایی هر کدام

\r\n

1. قلم مو سنگین

\r\n

 استفاده از تراکتور یکی از بهترین روش ها برای تراش دادن است. از این رو اگر برای چمن زنی مزرعه خود و یا مرتب کردن چمن های زمین گلف خود نیاز به یک تراکتور دارید باید تراکتور چمن زن را انتخاب کنید. برای چنین کاری دیگر نیازی به تراکتورهایی نخواهید داشت که بسیار سنگین و حجیم هستند! یک تراکتور متوسط ​​با عرض 5 تا 6 فوت با اتصال مناسب چمن زنی برای چنین کاری بسیار مناسب و کاربردی است.

\r\n

 2. پاکسازی زمین

\r\n

 اگر شما فردی هستید که به نظافت محیط اطراف مزرعه خود اهمیت میدهید، داشتن تراکتور به اندازه داشتن بهترین دوست مهم است. حرکت دادن موانع مانند سنگ های اضافه، درختان مرده و خاک های اضافه برای پاک نگه داشتن زمین برای کشت محصولات زراعی نیاز به تراکتور دارد. تراکتور در چنین مواردی می تواند کمک زیادی به شما بکند ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک برس با کیفیت خوب را به تراکتور خود وصل کنید. سپس تراکتور با قدرت عضلانی تمام اضافات را تمیز می کند و به بیرون زمین هدات می کند.

\r\n

 3. تغییر موارد اضافی سنگین

\r\n

 قطعاً می دانید که دو دست شما قادر به حمل و جابجایی موانع  سنگین از یک مکان به مکان دیگر نخواهند بود. برای چنین کارهایی قطعا به تراکتور احتیاج خواهید داشت. لودر جلویی موجود در تراکتور مخصوصاً برای انجام کارهایی مانند فشار ، بلند کردن و حمل قلمو ساخته شده است.

\r\n

 4- کشت و زراعت

\r\n

 با استفاده از شخم ، دیسک ، مته بذر و گیاهان زراعی که در کنار تراکتورهای با هر اندازه قابل استفاده هستند.

\r\n

 5. مدیریت آسان دام

\r\n

 در این دوره از مدرنیزاسیون ، که در آن نوآوری ها منجر به تمرین روش های جدیدی شده است ، مدیریت دام نیز فقط به دلیل تراکتورسازی آسان و قابل مدیریت بوده است. هنگامی که هوا سرد می شود ، داشتن یک تراکتور در آن لحظه مانند یک نجات دهنده به نظر می رسد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *