تراکتور

بیلرها ادواتی نیمه هیدرولیک هستند که برای پرس علوفه های خشک و تر در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.بیلرها بسته به نوع بسته بندی علوفه با تراکم کم،متوسط و یا زیاد پرس نمایند به سه دسته تقسیم می شوند.

\r\n

دسته اول:با تراکم کم ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم در متر مکعب

\r\n

دسته دوم: با تراکم متوسط ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در متر مکعب

\r\n

دسته سوم: با تراکم زیاد از ۱۵۰ کیلوگرم به بالا در متر مکعب که بسته به نوع ماشین پرس علوفه فرق میکند.البته ماشین پرس علوفه تراکم کم و متوسط یکی هستند که با یک دستگاه تنظیم علوفه را کم و یا متوسط بسته بندی میکند.

\r\n

قسمت پرس کننده بیلرها معمولا از یک جعبه فولادی با عرض و ارتفاع ۴۰ در ۵۰ سانتی متر و طول ۲ تا ۳ متر تشکیل شده اند و یک پیستون در دقیقه ۵۰ تا ۹۰ بار در سیلندر رفت و آمد میکند و علوفه را به شکل مکعب مستطیل در می آورد. برای خنثی کردن ضربات پیستون از یک چرخ طیار استفاده می شود که در دقیقه ۳۵۰ تا ۵۰۰ دور میزند.علوفه با نخ و یا سیم بسته می شود و علوفه ای که با نخ بسته بندی میشود دامپروری ها بیشتر می پسندن تا با علوفه ای که با سیم بسته بندی شده است.دلیل این امر هم بخاطر این است که علوفه ای که با سیم بسته بندی شود و اگر باقیمانده آن داخل علوفه باقی بماند و دام آنرا بخورد دچار ناراحتی می گردد.معمولا دستگاه بیلر در هر ساعت بین ۸ تا ۱۰ تن علوفه را بسته بندی می کند و این بسته ها بین ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم وزن دارند.دلیل تغییر وزن بسته های علوفه میزان تراکمی است که برای دستگاه تعیین میکنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *