تراکتور

انتخاب درست و مناسب این ماشین به کشاورز کمک می کند تا بتواند به راحتی کسب و کار خود را انجام و آن را توسعه  دهد. پس باید دقت زیادی در هنگام خرید انجام گیرد.

\r\n

در ساخت تراکتور به جای ظرافت و زیبایی بیشتر به قدرت و استحکام توجه شده است. سوخت مورد نیاز این ماشین بنزین ، گازوئیل و گاز مایع است. تراکتور دارای قدرت زیادی است و باعث کشیدن و هل دادن ادوات کشاورزی می شود. این ماشین جزوء اولین وسایلی است که در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته و تا به امروز نیز کاربرد دارد. این وسیله دارای کاربرد های بسیار زیادی است. تراکتور ها انواع متنوعی دارند از جمله صنعتی ، راهسازی ، زنجیری … .

\r\n

تراکتور های صنعتی

\r\n

تراکتور های صنعتی در اندازه های مختلفی ساخته و استفاده می شوند بیشتر این نوع ماشین ها برای جابه جایی کالاها در کارخانه ها ، شرکت ها ، فروشگاه ها و … کاربرد دارند. در بعضی مواقع این ماشین ها در کشاورزی نیز استفاده می شود.

\r\n

تراکتور های زنجیری

\r\n

\"تراکتور

\r\n

این نوع تراکتور ها برای کاهش فشار سطح خاک و افزایش کشش در سطح زمین های باتلاقی و زمین های نرم و مسطح مورد استفاده قرار می گیرد . تراکتور های زنجیری  بیشتر در باغات میوه ، تعمیر جاده ، ایجاد نهر، حفر چاه و … به کار می روند.

\r\n

تراکتور های سه چرخ

\r\n

تراکتور های سه چرخ دارای  یک چرخ در قسمت جلو و دو چرخ در عقب هستند که فاصله آن ها زیاد است تا به راحتی به توانند تعادل را حفظ کند . البته  این نوع تراکتور را می توان به راحتی تنظیم  و ارتقا داد.

\r\n

تراکتور های دانگ فنگ

\r\n

\"تراکتور

\r\n

تراکتور های دان فنگ دارای دو نوع معروف DF254 G2 و DF404 G2 است و توسط شرکت دانگ فنگ تولید می شود. ساختار این نوع تراکتور به گونه ای است که استفاده های چند منظوره از آن می شود. تراکتور دانگ فنگ علاوه بر زراعت می تواند درمزارع برنج نیز مورد استفاده قرار گیرد . در ساخت این دستگاه از موتور دیزلی سه سیلندر استفاده شده است.

\r\n

مهم ترین کارهایی که تراکتورهای کشاورزی می تواند انجام دهد؟

\r\n

    \r\n

  • خاک ورزی دوار
  • \r\n

  • شخم زنی
  • \r\n

  • چنگه زنی
  • \r\n

\r\n

در سال های اخیر تحریمات باعث شد تا مثل گذشته خرید تراکتور به راحتی انجام نگیرد و واردات تراکتور نو با  مشکلات زیادی روبه رو شود و بیشتر کشاورزان به سراغ خرید و فروش تراکتور دست دوم بروند.

\r\n

شما می توانید از طریق وب سایت تراکتور به راحتی از قیمت تراکتور دست دوم مطلع شده و به راحتی آن را خریداری کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *