تراکتور

جناب آقای سید محمد رضوی دبیر اجمن صنایع کنسرو ایران در گفتگویی اظهار کرد:بخش عمده روغن خوراکی کشور وارداتی است و در داخل تبدیل به روغن میشود و یا نیاز کشور از محل واردات روغن خام تامین می شود.برای تامین این نیاز باید تسهیل ترز توسط دولت صورت بگیرد و در صورتی که ارز در اختیار واردکنندگان قرار نگیرد به طور قطع تولید انواع مواد غذایی از جمله کنسرو و سس دچار مشکل میشود.

\r\n

وی تصریح کرد:در صورت عدم تامین ارز مورد نیاز این واردات در آینده با کمبود روغن مواجه خواهیم شد به همین منظو از ارگان های ذی ربط از جمله بانکمرکزی تقاضا میشود که به این موضوع توجه کنند و پیش بینی های لازم را انجام دهند.

\r\n

رضوی افزود:در صورتی که روغن مورد نیاز کارخانه های کنسرو سازی تامین نشود اشتغال بالایی این صنایع تهدید میشود و طیف گسترده ای از بیکاری را در افراد جامعه ایجاد میکند.در حال حاضر کرونا مشکلات زیادی را برای تمام صنایع از جمله صنایع غذایی ایجاد کرده که امیدواریم موضوع تامین روغن برای صنایع کنسرو مزید بر علت نشود.

\r\n

وی اظهار داشت:در حال حاضر صنایع کنسرو کشور با کمبود مواجه نیست و از ذخایر آنها استفاده میکند و درصورتی که این ذخایر ظرف یک یا دو ماه آینده جایگزین نشود در آینده با کمبود اساسی این محصول برای تولید مواجه خواهیم شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *