تراکتور

سید مجید بهشتی در گفتگو با خبرگزاری شبستان با بیان این موضوع که سالانه باید 1200 دستگاه ماشین آلات به بخش کشاورزی افزوده شود تا نیاز استان ها برطرف شود، اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی برنامه ریزی کرده که هر ساله این تعداد ماشین آلات را به حوزه کشاورزی اضافه کند اما با توجه به گران بودن قیمت ها و افزایش قیمت های صورت گرفته اگر تا 50 درصد این امر نیز محقق و تامین شود، نیاز استان برآورده میشود.

\r\n

بهشتی در ادامه گفت: امسال 50 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای خرید انواع ماشین آلات در بخش کشاورزی اختصاص یافته که امیدواریم به زودی بتوانیم این مبلغ را جذب کنیم تا کمکی به ناوگان حوزه کشاورزی استان بشود.

\r\n

وی افزود:حتی این میزان برای شهرستان های استان هم ابلاغ کرده ایم.با توجه به تورم های موجود و گرانی صورت گرفته در بازار  در بخش ماشین آلات کشاورزی باعث شده کشاورزان نتوانند ماشین آلات کهنه و فرسوده را تعویض کنند و قدرت خرید کشاورزان به شدت پایین آماده است.

\r\n

مجید بهشتی در اخر بیان کرد:با توجه به اینکه استان خراسان شمالی 344 هزار هکتار در عرصه کشاورزی زیر کشت دارد و بخش زیادی از آن مربوط به کشتزار های غلات میباشند اما افزایش قیمت ها باعث شده کشاورز نتواند ماشین آلات مورد نیاز خود را تامین کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *