تراکتور

مهدی جهانگیری رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: استان همدان دارای 29 هزار و 309 دستگاه تراکتور در بخش کشاورزی است، که متاسفانه 60 درصد از تراکتور های موجود در استان عمری بالای 13 سال دارند و مستهلک هستند.

\r\n

جهانگیری در ادامه بیان کرد: 1284 دستگاه کمباین در استان همدان فعالیت دارند، که استهلک کمباین ضربه بیشتری به برداشت و افزایش درصد ریزش و کاهش کیفیت برداشت میزند.در بخش مکانیزاسیون 68 تشکل فعال در استان وجود دارد که 52 هزار هکتار از مزارع استان توسط 780 نوع ماشین آلات کشاورزی تحت پوشش این تشکل ها قرار دارد.

\r\n

آقای جهانگیری با اشاره به اینکخه تاکنون 18 هزار دستگاه ادوات کشاورزی در استان همدان پلاک گذاری شده اند بیان کرد: 14 هزار دستگاه ماشین کشاورزی پلاک نشده اند که یکی از دلایل آن این است که سال گذشته بیمه ماشین های کشاورزی مشمول جریمه بود.

\r\n

رئیس اداره مکانیزاسون استان همدان بیان کرد: هشت کارخانه تولید ادوات کشاورزی در استان همدان وجود دارد که انواع ماشین آلات حتی کمباین تولید میکنند و سالانه 3220 دستگاه انواع ماشین آلات کشاورزی توسط این واحدها تولید میشود.

\r\n

آقای جهانگیری یکی از اهداف اصلی کشاروزی حفاظتی را حفظ ساختار و رطوبت خاک و افزایش ذخایر آب دانست و یادآوری کرد که: یکی از تاثیرات کشاورزی حفاظتی افزایش بهره وری با کمترن تردد ماشین آلات کشاورزی است که در سال گذشته در 74 هزار هکتار از اراضی استان کشاورزی حفاظتی صورت گرفت و در سال جاری نیز برنامه ریزی شده که به 100 هزار هکتار برسد.

\r\n

مهدی جهانگیری به اختصاص خط اعتباری مکانیزاسین برای خرید تجهیزات و ماشیم آلات کشاروزی اشاره کرد و گفت: تاکنون 414 میلیارد تومان تسهیلات در قالب هفت خط پرداخت شده است و در سال جاری نیز خط هشتم پرداخت خواهد شد. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *