تراکتور

به نقل از خبرگزاری تسنیم، به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور هفدهمین گردهمایی سالانه موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی با ارائه گزارش سالیانه عملکرد و ارائه برنامه های آتی از سوی آقای فریبرز عباسی ریاست موسسه و با حضور کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، جوادی معاونت پژوهش و فناوری و مویدی معاونت ترویج و آموزش کشاورزی برگزار شد .

\r\n

در این گردهمایی، آقای عباسی رییس موسسه، گزارشی از عملکرد و دستاوردهای سال 1398 ارایه کرد. وی ضمن بیان دستاوردهای پژوهشی موسسه و میزان موفقیتهای آنها  ، اعلام نمود که حدود هشتاد درصد پروژه های موسسه فنی و مهندسی را سفارشات بخش خصوص تشکیل می دهد  و یا حسب ضرورت به سفارش معاونت اجرایی وزارت جهاد کشاورزی یا سایر دستگاههای دولتی مرتبط انجام می پذیرد .

\r\n

فریبرز عباسی حضور در عرصه تولید محتوای آموزشی و ترویجی برای بهره برداران و کشاورزان به منظور افزایش سودآوری را از دیگر فعالیتهای شاخص موسسه اعلام کرد.

\r\n

وی با توجه به نام موسسه به عنوان فنی مهندسی بر این موضوع  تاکید کرد رویکرد این موسسه بیشتر به سوی مسائل فناورانه و با طراحی روز دنیا است و اشاره دارد و ضرورت تدوین و اجرای طرحهای کلان با مشارکت مستقیم دستگاه ها و ذینفعان عرصه کشاورزی کشور را از مهمترین برنامه های موسسه در سال جاری و آتی اعلام نمود.

\r\n

عباسی همچنین تقویت و تعامل بیشتر با بخشهای اجرایی و حضور در عرصه تولید در قالب طرح یاوران تولید و ارتقاء سطح تعاملات بین المللی ، جلب حداکثری بخش خصوصی ، و همچنین تدوین و اجرای پروژه های تحقیقاتی در راستای ماموریت های سازمانی موسسه و توجه به موضوع هوشمند سازی کشاورزی را از برنامه های موسسه در سال جاری آتی عنوان کرد.

\r\n

در این جلسه آقای کامبیز بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز ضمن تقدیر از فعالیتهای موسسه عنوان نمود که موسسه تحقیقات فنی و مهندسی از موسسات بسیار جوان و پویای سازمان است که بعد از پیروزی انقلاب بنا بر ضرورت توسعه فنی و مهندسی کشاورزی کشور تاسیس شده و می بایست به دلیل سبقه فنی و مهندسی خود از دانش فنی و به روز دنیا به جهت طرحهای کشاورزی بیشترین سود را ببرد و با تعامل بیشتر با موسسات و بخشهای خصوصی کشور طرحهای کلان با محوریت هوشمند سازی ، موضوعات فناورانه را وظیفه خود بداند و در راستای ماموریت سازمان و موسسه با قدرت به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهد .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *