تراکتور

به نقل از خبرگزاری تسنیم به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم آغاز نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری گفت: عرصه کشاورزی بسیار وسیع است و بیش از 4 میلیون و 300 نفر بهره‌بردار در کشور وجود دارد که حرفه اصلی این مردم عزیز کشاورزی است.

\r\n

وی با اشاره به اینکه در کل کشور حدود 10 هزار نیروی مروج وجود دارد، افزود: در حال حاضر بسیج با سازماندهی حدود 15 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی فعالیتی بزرگ، نرم‌افزاری و دانش بنیان را آغاز کرده و فارغ التحصیلان این بخش می‌توانند نقشی مانند مروجان در عرصه کشاورزی ایفا کنند.

\r\n

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: این فارغ التحصیلان می‌توانند کشاورزان را در انتخاب محصولات زراعی همراهی کنند و آموزش آن‌ها را برعهده گیرند و در راه ترویج کشاورزی با روش های نوین در افزایش کمی و کیفی محصولاتشان یاریشان کنند.

\r\n

پرداخت بدون محدودیت تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان کشور

\r\n

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در کشور وجود ندارد، گفت: کشاورزان می‌توانند به مرکز مکانیزاسیون و بانک عامل حوزه کشاورزی مراجعه و بدون محدودیت برای خرید تراکتور، کمباین و دنباله‌بندها  و ادوات کشاورزی تسهیلات دریافت کنند.

\r\n

وی ادامه داد: میزان کارمزد این تسهیلات بین 12.5 تا 14 درصد است.

\r\n

کاظم خاوازی درباره تأمین سوخت مورد نیاز ماشین‌های کشاورزی، تصریح کرد: در بحث سوخت نیز کشاورزانی که پلاک گذاری ماشین‌آلات کشاورزی خود را انجام دادند می‌توانند به‌راحتی سوخت خود را دریافت کنند؛ پلاک گذاری سایر ماشین‌آلات کشاورزی در حال پیگیری است و امیدواریم پلاک‌گذاری این ماشین‌آلات تا ماه آینده به‌طور کامل انجام شود تا در سیستم برای دریافت سهمیه سوخت ثبت شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *