تراکتور

جناب آقای قربان نباتیان در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا اظهارکرد: متاسفانه طی سال جاری به دلایلی همچون ناآگاهی نسبت به کارکرد ادوات کشاورزی و یا سهل انگاری  و نبود حفاظ ایمنی برای کاربران کشاورزی حین کار با ماشین آلات و ادوات کشاورزی میزان آسیب دیدگی و حتی مرگ کشاورزان در حین جمع آوری محصول افزایش یافته است.

\r\n

نباتیان در ادامه بیان کرد: طی یک ماه گذشته تاکنون دو نفر از کشاورزان و مالکان ادوات کشاورزی به دلیل نداشتن حفاظ در خرمن کوب‌ها و یا تعمیر کمباین جان خود را از دست داده اند زیرا در بین تسمه ها و زنجیرهای آن گیر می کنند.

\r\n

قربان نباتیان با هشدار به اینکه افراد از نزدیک شدن به استخرهای آب کشاورزی نیز خودداری کنند، افزود: طی سال جاری چهار نفر از جوانان و نوجوانان با هدف شنا در استخرهای آب کشاورزی رفته و غرق شده اند.

\r\n

وی با تاکید بر اینکه مالکان استخرهای کشاورزی ازحفاظ و نرده برای جلوگیری از ورود افراد استفاده کنند و مانع نزدیک شدن و ورود افراد به استخرهای آبیاری خود شوند، افزود: به دلیل استفاده از ماده ژئوممبران در ساخت استخرها به هر میزانی هم که فرد شناگر ماهری باشد بازهم نمی تواند از آب بیرون بیاید و این مهم سبب مرگ فرد می شود.

\r\n

وی با اشاره به اینکه در فصل برداشت محصولات قرار داریم و از ماشین آلت کشاورزی همچون کمباین و تراکتور برای برداشت و جمع آوری محصولات استفاده میشود و استفاده از ادوات کشاورزی نیز در این فصل بسیار زیاد است یادآور شد: هم اکنون کشاورزان در فصل جمع آوری محصول هستند که عمدتا این کار به صورت خانوادگی انجام می شود در این راستا باید از نزدیک شدن افراد به کمباین یا خرمن کوب ها و استخرهای ذخیره آب جلوگیری کنند.

\r\n

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *