تراکتور

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور به نقل از ایرنا، مسعود الماسی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: در روزهای آینده برداشت مکانیزه برنج از شالیزارهای استان گیلان آغاز خواهد شد، به همین دلیل مانند سال‌های گذشته تعرفه عملیات برداشت مکانیزه تعیین و اعلام شده است.

\r\n

آقای الماسی  با بیان اینکه تعرفه عملیات به ازای هر هکتار درو با دروگر خود کششی یا هد دروگر ۶ میلیون ریال است، گفت: برداشت با کمباین مخصوص برنج ۵.۵۶ درصد شلتوک استحصالی یا به ازای هر ۱۸ گونی شلتوک یک گونی به عنوان دستمزد در نظر گرفته شده است. برداشت محصول نیمه ورس (خوابیده) با کمباین مخصوص برنج ۶.۲۵ درصد شلتوک استحصالی و یا به ازای ۱۶ گونی شلتوک استحصالی یک گونی به عنوان دستمزد تعیین شده است.

\r\n

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان همچنین به برداشت محصول کاملاً خوابیده با کمباین برنج اشاره کرد و ادامه داد: در این وضعیت ۷.۱۵ درصد شلتوک استحصالی و یا به ازای هر ۱۴ گونی شلتوک، یک گونی به عنوان دستمزد داده خواهد شد. الماسی با بیان اینکه خرمن کوبی محصول درو شده با کمباین برنج مجهز به هد جمع کننده ۴.۷۶ درصد شلتوک استحصالی و یا به ازای هر بیست و یک گونی شلتوک استحصالی یک گونی تعیین شده است، گفت: دستمزد استفاده از خرمن کوبی یا خرمن کوب‌های پشت تراکتوری، ۴ درصد شلتوک استحصالی و یا به ازای هر ۲۵ گونی شلتوک یک گونی شلتوک در نظر گرفته شده است.

\r\n

آقای الماسی در پایان  همچنین با اشاره به اینکه دستمزد دست بسته بندی کاه و کلش با بیلر ۲۰ هزار ریال برای هر بسته تعیین شده است، افزود: برای برداشت راتون با کمباین زیر ۵۰۰ کیلوگرم شلتوک در هکتار، ۲۵ درصد شلتوک استحصالی و یا به ازای هر ۴ گونی شلتوک یک گونی و برای بالای ۵۰۰ کیلوگرم شلتوک در هر هکتار ۲۰ درصد شلتوک یا به ازای هر ۵ گونه شلتوک استحصالی یک گونی به عنوان دستمزد تعیین شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *