تراکتور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر جواد وفابخش در نشست مدیریت تولید و عرضه گوجه فرنگی گفت: تشکل‏ های تولیدی می توانند در بازار مصرف و تولید با اجرایی کردن کشاورزی قراردادی و عرضه مستقیم، تولید را مدیریت کنند.

\r\n

وفابخش افزود: با رصد و پیش بینی وضعیت تولید و بازار باید پیش از بروز مشکلات، اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد، ضمن این که ضروری است نسبت به راستی آزمایی آمارهای ارائه شده تولید و کشت سبزی و صیفی از طریق استان‏ ها اقدام و به استناد آمار ارائه شده برنامه ریزی صورت گیرد.

\r\n

وی خاطرنشان کرد: لازم است برای مدیریت و تنظیم تولید و عرضه مستقیم تولیدات سبزی و صیفی ابتدا درون وزارتخانه به تفاهم برسیم سپس با هماهنگی دستگاه‏های مرتبط و برون سازمانی با محوریت معاونت زراعت ایده پردازی کرده و مشکلات کار را بررسی و تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

\r\n

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مهندس علیرضا  غنی زاده نیز در این نشست گفت: اگر صیفی کاری را مدیریت کنیم در بازارهای اطراف و کشورهای همسایه درآمد خوبی نصیب کشاورزان می‏شود.

\r\n

مهندس غنی زاده افزود: برای اجرای این امر باید از همکاران استانی کمک بگیریم، آمار دقیقی دریافت کنیم و برای انجام کار برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

\r\n

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان ها محمدرضا قدسی نیز در این نشست، اظهار داشت: با توجه به مزیت تولید سبزی و صیفی و تولید بالا در واحد سطح چنانچه عملکردها کاهش پیدا کند توجیه اقتصادی ندارد.

\r\n

مهندس قدسی افزود: نقش مراکز جهاد کشاورزی دهستان‏ها و کارشناسان پهنه در مدیریت تولیدات بسیار موثر است و باید به طور جدی حضورشان در عرصه باشد.

\r\n

گفتنی است؛ نشست مدیریت تولید و عرضه گوجه فرنگی با حضور دکتر جواد وفابخش معاون امور زراعت، مهندس علیرضا غنی زاده سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مهندس محمدرضا قدسی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان ها، مهندس حسین اصغری مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی و سایر مدعوین در محل سالن جلسات معاونت امور زراعت برگزار شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *