تراکتور

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ شجری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی  روز (یکشنبه) در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به عدم پاسخگویی رویکرد سنتی در کشاورزی، اظهار کرد: باید با استفاده از علم روز و روش‌های نوین چه در بخش تکنیکی کشاورزی و چه در بخش بازرگانی کشاورزی زمینه رونق اقتصادی را فراهم کنیم.

\r\n

وی با بیان اینکه سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی از تولید بدون نفت را هشت دهم درصد است، گفت: بخش کشاورزی تنها بخش اقتصادی است که رشد خوبی داشته به طوری که افزایش ارزش افزوده از ۳ درصد در سال ۹۲ به ۸.۸ دهم درصد امسال رسیده است.

\r\n

شجری با اشاره به اینکه ۱۵ درصد منابع بانک‌ها باید به بخش کشاورزی اختصاص یابد، افزود: متأسفانه مجموعه شبکه بانکی با لحاظ بانک کشاورزی حدود ۸ درصد از منابع خود را صرف کشاورزی می‌کنند و از این مقدار اگر سهم بانک کشاورزی را خارج کنیم سهم بانک‌های غیر تخصصی تنها ۲ درصد است.

\r\n

وی علت پایین بودن قیمت صادرات را نسبت به کشورهای همسایه عرضه محور بودن دانست و اظهار کرد: باید تقاضا محوری را تقویت کنیم وقتی محصول مورد نیاز بازار تولید می‌شود قطعاً با قیمت مناسب معامله خواهیم کرد پس باید به زنجیره تولید و عرضه که بسیار مهم است توجه شود.

\r\n

در پایان با قدردانی از زحمات علی درجانی رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی گیلان مسعود الماسی به عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان معرفی شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *