تراکتور

 رئیس اداره مکانیزاسیون جهادکشاورزی استان گفت:تلفات برداشت گندم حدود 3 درصد است که با ورود کمباین های جدید این ریزش ها به صفر میرسد.

\r\n

آقای بنده ای با بیان اینکه هم اکنون 20 هزار دستگاه تراکتور و480 کمباین  در استان وجود دارد گفت: همه ساله علاوه بر کمباینهای بومی حدود 500 دستگاه کمباین مهاجر هم از استانهای دیگر برای  برداشت گندم  به کار گرفته می شدند .

\r\n

رئیس اداره مکانیزاسیون جهادکشاورزی استان گفت : جذب اعتبار خرید ادوات  104 درصدی نسبت به سال قبل دارد بطوریکه  سال گذشته میزان اعتبارجذبی530 میلیارد بود که امسال 200 میلیارد تومان افزوده شده است .

\r\n

کشاورزی از مهمترین بخش‌ های اقتصادی و به لحاظ ابعاد راهبردی از حساسیت ویژه ای برخوردار است؛ رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات و قرار گرفتن در زمره صادر کنندگان، گویای عزم راسخ و تلاش خستگی ناپذیر فعالان این بخش  است.

\r\n

 بیشتر بدانید : 

\r\n

براساس برآورد‌ها بین ۴۰۰ تا ۴۳۰ هزار تن گندم قرار است برداشت شود که این میزان دوبرابر مصرف استان زنجان است.

\r\n

قیمت خرید تضمینی گندم برای سالجاری به ازای هر کیلوگرم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.
کشاورزان خدابنده‌ای تولید کننده نیمی از گندم استان هستند.

\r\n

گله ای از کشاورز: بماند که قیمت تعیین شده برای خرید گندم با قیمت تورم ایجاد شده در بخش ادوات و ماشین آلات کشاورزی جوابگو هزینه کاربران کشاورزان ما نیست و اگر دولت بخواهد کمبود نیاز گندم کشور را تهیه کند بنا بر هر کیلو 6000 هزار تومن خریداری کند. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *