تراکتور

شعار سال» کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی از جذب یک هزار میلیارد تومان اعتبار در ۵ ماه اخیر خبر داد و گفت: علی رغم تمامی محدودیت‌های اعتباری در کشور، امسال با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و رایزنی گسترده با بانک کشاورزی خط اعتباری مکانیزاسیون به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای سال ۹۹ راه اندازی شد. او با اشاره به اینکه سهمیه‌های اعتباری این خط به تمامی استان‌های کشور در فروردین و اردیبهشت ابلاغ شده است.

\r\n

وی افزود: این سهمیه بندی‌ها در حوزه مکانیزاسیون زراعت، باغبانی، دام و طیور، آبزی پروری، گلخانه، گیاهان دارویی و جنگل و مرتع مد نظر قرار گرفت که در حال حاضر اعتبارات مورد نیاز آن برای استان‌ها تامین شده است.

\r\n

آقای عباسی ادامه داد: با توجه به اعلام قیمت در حوزه تراکتورسازی و کمباین، ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه جذب قطعه صورت گرفته است.

\r\n

این مقام مسئول با بیان اینکه برای کشت پاییزه ۵۳ هزار دستگاه بذرکار توزیع می‌شود، گفت: در تاریخ کشاورزی این حجم گستردگی وجود نداشته است.

\r\n

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی از شرایط مساعد در حوزه برنج کشور خبر داد و گفت: امسال در بالای ۸۵ درصد از مزارع کشور به صورت مکانیزه کشت انجام می‌شود که با این وجود بسیاری از اتفاقاتی که در عملیات سنتی رخ می‌دهد حتی بیماری کرونا، با توسعه مکانیزاسیون زنجیره آن قطع می‌شود. جذب یک هزار میلیارد تومان اعتبار طی پنج ماه اخیر رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون امسال را یکی از مهم‌ترین سال‌های کشت و کار در محصولات اساسی گندم، برنج و جو اعلام کرد و افزود: بانک کشاورزی تسهیل گری خوبی در این ارتباط داشته است به طوری که در کمتر از ۵ ماه، یک هزار میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم.

\r\n

آقای عباسی در پایان تصریح کرد: علی رغم نوسانات قیمت، کشاورزان توانستند خود را با شرایط وفق دهند و سازندگان کالای خود را عرضه کنند که امیدواریم در هفته‌های آینده بتوانیم تعداد کمی و کیفی سرمایه گذاری‌ها را گزارش دهیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *