تراکتور

حسنی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به بهره برداری از پروژه های تولیدی، خدماتی و عمرانی در هفته دولت اظهار داشت:  ۱۰۳پروژه در زمینه آب و خاک، دام و طیور، شیلات، صنایع کشاورزی، منابع طبیعی و امور عشایری با اعتباری معادل ۱۶۰ میلیارد تومان، اشتغالزایی ۶۳۶ نفر و بهره‌مندی هفت هزار و ۵۷۷ خانوار در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

\r\n

 رئیس جهاد کشاورزی لرستان افزود: کشت و توسعه گیاهان دارویی، توسعه شیلات و آبزی‌پروری، توسعه باغات در اراضی شیب‌‌دار کشاوری، توسعه آبخیزداری، پرورش دام‌های سبک و سنگین روستایی، توسعه صنعت گاوداری، بهره‌وری بهینه از دیم‌زارها با استفاده از کشاورزی حفاظتی در دستور کار است.

اسفندیار حسنی به افتتاح طرح آبیاری ۱۳۲ هکتاری شهرستان دورود اشاره و عنوان کرد: پروژه آبیاری تحت فشار روستای کول آباد شهرستان دورود در سطح ۱۳۲ هکتار با اعتباری معادل دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت که برای اجرای این طرح دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سهم دولت و ۷۰۰ میلیون تومان سهم آورده کشاورزان بوده است.

حسنی مقدم بیان کرد: سیل فروردین ۹۸ به دو هزار و ۲۰۰ نقطه از زیرساخت‌های کشاورزی استان خسارت وارد کرد که میزان خسارات ‌هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برآورد شد که تاکنون ۱۱۱ میلیارد تومان از این خسارات تامین اعتبار شده که تنها ۱۰ درصد از اعتبار نقاط خسارت دیده تامین شده است.

\r\n

وی در پایان تصریح کرد: همچنین ۱۲۰ میلیارد تومان به کشاورزان خسارت وارد شد که حدود ۳۰ هزار پرونده در سازمان جهاد کشاورزی و ستاد مدیریت بحران استانداری لرستان تشکیل و کمک‌های بلاعوض به آن‌ها پرداخت شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *