تراکتور

تاک، اپلیکیشن شبکه اجتماعی است که بهره برداران بخش کشاورزی و سایر کاربران می توانند با استفاده از آن تمام خدمات مورد نیاز خود را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان دریافت کنند.

\r\n

ایجاد این شبکه اجتماعی از سال ۹۷ کلید خورد و اسفندماه سال ۹۸ اولین نسخه آن به بار نشست که امروز به طور رسمی راه اندازی شد.
در این شبکه، کانال های تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی که آخرین اطلاعات هر بخش را در اختیار بهره برداران و تولیدکنندگان قرار می دهد، ایجاد شده است.
برنامه های تصویری، هواشناسی کشاورزی، پیش بینی هوا، سرویس هشدار مخاطرات کشاورزی، اتصال به بانک رسانه ها و اپلیکیشن کشاورزی، اخبار کشاورزی، خدمات پرداخت تمامی قبوض و تماس صوتی و تصویری از امکانات این شبکه اجتماعی است.

\r\n

این شبکه در روزهای یکشنبه و سه شنبه به مدت سه ساعت در اختیار بهره برداران بخش کشاورزی قرار دارد.
متقاضیان می توانند اپلیکیشن \” تاک\” را از سایت رسمی www.agritak.ir نصب کنند.
 

\r\n

شبکه اجتماعی تاک برای ارتباط مستمر با کشاورزان ایجاد شد

\r\n

وزیر جهاد کشاورزی یکی از معضلات بخش کشاورزی را نبود ارتباط پیوسته با کشاورزان دانست و گفت: ایجاد شبکه اجتماعی تاک می تواند ارتباط ما با کشاورزان را مستمر سازد.

\r\n

«کاظم خاوازی» روز چهارشنبه در مراسم رونمایی نخستین شبکه اجتماعی کشاورزی ایران (تاک) که در محل این وزارتخانه برگزار شد افزود: سال ها بر روی ایجاد ارتباط پیوسته با کشاورزان در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تلاش می شود. 
وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: در دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی برای راه اندازی مراکز خدمات ترویجی صورت گرفت.

\r\n

وی با بیان اینکه بحث دانش در بخش کشاورزی مغفول باقی مانده است، تصریح کرد: بهره برداران بایستی در اطلاعات و دانش قوی باشند تا بتوانند با استفاده از دولت الکترونیک و  بکارگیری آن، بهره وری را افزایش دهند.
خاوازی گفت: این مهم نیازمند آموزش کشاورزان است.

\r\n

وی با اشاره به اینکه در بخش اطلاعات، بهره‌برداران نیاز به آگاهی از مسائل روز بازار و تسلط به قیمت ها دارند، افزود: همچنین کشاورزان باید از سیاست های بخش کشاورزی مطلع باشند.
خاوازی ادامه داد: در واقع بهره برداران باید قوانین، دستورالعمل‌ ها و بخشنامه های مرتبط با حوزه کشاورزی را در اختیار داشته باشند تا دیگر نیاز به حضور در مجموعه های وزارت جهاد و مجموعه های وابسته نداشته باشند و در عین حال از خدمات دولت الکترونیک بهره‌مند شوند.

\r\n

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: کشاورزان باید بتوانند واحدهای فنی خدماتی منطقه خود را بشناسند.
خاوازی ادامه داد: برخی از کشاورزان امروزه نیازمندند تا کالاهای خود را به جامعه معرفی کنند بنابراین این اپلیکیشن علاوه بر در نظر گرفتن این موضوعات با داشتن اطلاعات اقلیمی و پیش‌بینی مخاطرات به تولید کنندگان و کشاورزان کمک بسیاری می‌کند.

\r\n

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: اکنون دانش زیادی در موسسات پژوهشی، وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه‌ها وجود دارد و این اطلاعات بایستی به نحوی به کشاورزان منتقل شود که موجب افزایش درآمد آنها و بهبود عملکرد شان شود.
خاوازی تصریح کرد: کشاورزان باید از تبادل اطلاعات کشاورزان پیشرو در شبکه اجتماعی تاک بهره مند شوند.

\r\n

پاسخگویی آنلاین به کشاورزان به‌زودی

\r\n

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرار است در شبکه اجتماعی تاک بزودی سیستم پاسخگویی آنلاین برای حضور دو هزار عضو هیات علمی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با هدف پاسخگویی به کشاورزان ایجاد شود.
خاوازی افزود: این شبکه، راهکاری است تا کشاورزان بتوانند سوالات، پیشنهادات و توصیه های خود را به مدیران ارایه دهند.

\r\n

\"\"

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *