تراکتور

به گزارش ایانا، کامبیز عباسی با اشاره به پیگیری ها و حمایت های وزیر جهاد کشاورزی در سال جهش تولید، اظهار کرد: در شش ماهه اول سال جاری، بیش از 11 هزار و 400 دستگاه انواع تراکتور به کشاورزان تحویل شده است.

\r\n

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در کل سال گذشته نزدیک به 15 هزار دستگاه تراکتور به کشاورزان تحویل شده بود.

\r\n

آقای عباسی با اشاره به این که در شش ماهه نخست امسال، بیش از 1350 میلیارد تومان از محل خط اعتباری مکانیزاسیون جذب شده است، گفت: در مدت مشابه سال گذشته، صرفا 500 میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون جذب شده بود.

\r\n

پانوشت:با توجه به اینکه تسهیلات مکانیزاسیون در سال جاری تقریبا 3 برابر سال گذشته میباشد اما نرخ پرداخت تسهیلات به کشاورزان چندین سال است تغییر نکرده و با توجه به اینکه قیمت ماشین آلات و ادوات کشلورزی همچون تراکتور،کمباین،بیلر و … چندین برابر شده است اما نرخ تسهیلات پرداختی بسیار پایین است به طور مثال قیمت بیلر صفر در حال حاضر بین 60 تا 90 میلیون تومان است اما تسهیلاتی که جهاد کشاورزی برای بیلر به کشاورزان پرداخت میکند 9 میلیون تومان است که مبلغ ناچیز و اندکی میباشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *