تراکتور

سرکار خانم مریم برزنونی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: امسال برای نوسازی مکانیزاسیون کشاورزی گلستان هزار و ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.

\r\n

رییس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهادکشاورزی گرگان ادامه داد: کشاورزان واجد شرایط استان در بخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات و آبزیان، گلخانه، جنگل و مراتع می توانند با ارایه درخواست و تاییدیه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان های محل سکونت خود از این تسهیلات بانکی استفاده کنند.

\r\n

خانم برزنونی اضافه کرد: سال قبل کشاورزان گلستان با هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی، ماشین آلات کشاورزی خود را با خرید هزار و ۵۶ دستگاه انواع تراکتور و کمباین و دیگر تجهیزت مورد نیاز نوسازی کردند.

\r\n

به گفته وی سهمیه تسهیلات سال قبل گلستان ۷۷۷ میلیارد ریال بود.

\r\n

گلستان ۳۹ هزار دستگاه ماشین های کشاورزی دارد که در امر تولید کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

\r\n

این استان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت از جایگاه ممتازی در تولید محصولات کشاورزی کشور برخوردار است و اقتصاد اصلی ساکنان آن بر پایه کشاورزی قرار دارد.

\r\n

گلستان در تولید ۱۵ نوع محصول کشاورزی رتبه های اول تا ششم کشور را دارد که از آن جمله می توان به سویا، خاویار، دانه روغنی کلزا، گندم، گوشت مرغ، جو، آفتابگردان، پنیه، توتون، پیله تر ابریشم، برنج، هلو، آلو، خرمالو و زیتون اشاره کرد.

\r\n

۲۱۴ هزار خانوار بهره بردار بخش کشاورزی گلستان در سطح ۶۶۷ هزار هکتار زمین مشغول فعالیت هستند که ۳۸ درصد اشتغال خالص استان را به خود اختصاص می دهند.

\r\n

همچنین مطابق گزارش سازمان جهادکشاورزی گلستان، تولید کشاورزی استان به ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تن در سال رسیده و ظرفیت فرآوری صنایع تبدیلی در استان سه میلیون تن در سال است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *