تراکتور

به گزارش خبرگزاری سایت تراکتور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی کشور از سال ۹۲ تا کنون در کشور انجام گرفته است، اظهار کرد: در این مدت با این سرمایه گذاری حدود ۱۳۰ هزار دستگاه تراکتور، ۷ هزار دستگاه کمباین برنج، ۳۸۰۰ دستگاه کمباین غلات و ۲۸۰ هزار ادوات به بخش کشاورزی تزریق شد.

\r\n

آقای عباسی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا نیمه نخست مهر ماه بیش از ۱,۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری شماره ۸ مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران تخصیص یافته است، افزود: این میزان تسهیلات تخصیصی در مقایسه با شش ماه سال قبل سه برابر رشد داشته است.

\r\n

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی جذب تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در ۶ ماه سال گذشته را ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

\r\n

وی ادامه داد: در شش ماهه امسال به رغم محدودیت‌های اقتصادی و ناشی از بیماری کرونا حدود هشت هزار دستگاه تراکتور در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و امیدواریم این روند در شش ماهه دوم سال ادامه یابد.

\r\n

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در مورد افزایش قیمت ماشین‌های کشاورزی تصریح کرد: حدود ۹۵ درصد ماشین‌ها و ادوات کشاورزی که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است از محل تولید صنعت داخل بوده و پنج درصد واردات به این دلیل است که برای تولید برخی ماشین‌های مورد نیاز، تولید کننده داخلی در کشور نداریم.

\r\n

وی گفت: با توقف پرداخت ارز ترجیحی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی، قیمت ماشین‌های کشاورزی نیز تغییر خواهد داشت و از این رو امیدواریم بخشی از قیمت این ماشین‌ها را به کشاورزان کمک کنیم.

\r\n

آقای عباسی افزود: تلاش می‌کنیم در قالب کاهش نرخ سود تسهیلات، هنگام خرید ماشین‌ها از کشاورزان حمایت کنیم. با توجه با افزایش نرخ دلار و توقف تخصیص ارز ترجیحی، کشور باید به سمت بومی سازی واقعی برای ساخت ماشین‌های کشاورزی برود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *