تراکتور

شهرام محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت در حالی که تاپایان سال 97 6 هزار ماشین آلات کشاوزی کمباین وتراکتور دراستان اردبیل شماره گذاری شده بود ولی در سال 98 باهمکاری نیروی انتظامی وسازمان جهاد کشاورزی وسازمان نظام مهندسی کشاورزی این امر دوبرابرافزایش یافته است.

\r\n

\r\n

وی افزود: سازمان نظام مهندسی وکشاورزی ومنابع طبیعی بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور بوده ونقش مهمی در توسعه بخش کشاورزی استان به وجود آورده و در دوسال گذشته تحولات اساسی در سازمان استان انجام شده است.

\r\n

رئیس سازمان نظام مهندسی وکشاورزی ومنابع طبیعی استان گفت: در راستای فنی واقتصادی شدن تولیدات کشاورزی و تسهیل روند سرمایه گذاری وخدمات دهی به بهره برداران اقدام قابل توجهی درسازمان استان انجام شده و خدمات دهی به درب منازل بهره‌برداران وسرمایه‌گذاران حوزه کشاورزی استان رسیده است.

\r\n

محمدی از صدور هزار و 600 پروانه واحد تولیدی وخدماتی کشاورزی درسال 98 دراستان خبرداد وگفت:و باخدمات دهی در درب منازل از حدود 80 هزارکیلومتر پیمایش مراجعین وخطرات وحوادث احتمالی آن جلوگیری شده است که اقدام بسیار خوبی است.

\r\n

وی گفت: در راستای فنی واقتصادی کردن تولید بخش کشاورزی وایجاد اشتغال فارغ التحصیلان رشته کشاورزی 270 نفر کارشناس فنی به عنوان مسئول ومشاور فنی به واحدهای تولیدی کشاورزی معرفی شدند.

\r\n

رئیس سازمان نظام مهندسی وکشاورزی ومنابع طبیعی استان از اجرای طرح پلاک کوبی و هویت گذاری جمعیت دام توسط سازمان نظام مهندسی وکشاورزی ومنابع طبیعی طبق ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی خبرداد و افزود: این طرح باهمکاری دستگاه‌های مربوطه برگزار می‌شود و از دامداران استان درخواستدداریم در اجرای این طرح همکاری کرده چرا که بدون ثبت اطلاعات دام ارائه خدمات و نهادهای یارانه‌ای وجود ندارد.

\r\n

محمدی گفت: سازمان نظام مهندسی وکشاورزی و منابع طبیعی استان به عنوان سازمان مردم نهاد دانش محور بخش عمده‌ای ازفارغ التحصیلان حوزه کشاورزی را ساماندهی کرده است وامیدواریم بتوانیم درکنار دستگاه‌های اجرایی نقش وتاثیر بسزای سازمان را درتوسعه استان به ویژه دربخش کشاوزی ایفا کنیم.

\r\n

پی نوشت: قیمت خودرو های سواری با توجه به تثبیت نسبی قیمت دلار رو به کاهش است  و همانطور که شاهدیم قیمت برخی از خودروها در بازار با کاهش چند ده میلیونی مواجه بوده است 

\r\n

اما خبری از کاهش قیمت ماشین آلات کشاورزی در بازار نیست.در حالی موضوع شاهد این هستیم که کشاورزان ما قادر به خرید تراکتور با این قیمت های نجومی نیستند و نمیتوانند نیاز اولیه برای کشاورزی خود که داشتن تراکتور و ماشین آلات است را رفع کنند و این امر باعث کاهش سطح زیر کشت و مشکلات عدیده برای کشاورزان شده است.

\r\n

لینک زیر حاوی خبر بررسی مشکلات گرانی ماشین آلات کشاورزی است

\r\n

https://bitn.ir/WcsX2 )

\r\n

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *