تراکتور

به خبرگزاری سایت تراکتور به نقل از خبرگزاری خانه ملت: آقای سید جواد حسینی کیا  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی افسارگسیخته تراکتور، گفت: بررسی دلایل افزایش قیمت ماشین آلات و ادوات کشاورزی مانند تراکتور جزو دستورکار کمیسیون‌های صنایع و معادن و کشاورزی مجلس است چراکه در شرایط کنونی کشاورزان در تامین تجهیزات با مشکلات بسیار روبه رو هستند.

\r\n

خرید تراکتور مانند خودرو دست نیافتنی شده است

\r\n

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند بخشی از افزایش قیمت تراکتور با توجه به رشد نرخ ارز، بهای فولاد و… قابل پذیرش است، اما گرانی ادوات و ماشین آلات کشاورزی به گونه‌ای که خرید آن برای کشاورزان دست نیافتنی شده، محلی از اعراب ندارد.

\r\n

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: جهش قیمت تراکتور از یک سو و محدودیت عرضه از سوی شرکت تراکتورسازی، موجب شده که خرید تراکتور مانند خودرو دست نیافتنی شود.

\r\n

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به موضوع تولید تراکتور ورود کند

\r\n

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به موضوع تولید تراکتور ورود کند، ادامه داد: اگر در حال حاضر واحدهای تولیدی تراکتور، با تمام ظرفیت خود فعالیت نمی‌کنند باید با راه‌اندازی شیفت‌های متعدد زمینه افزایش تولید و در نتیجه کاهش قیمت فراهم شود.

\r\n

قیمت تراکتور از بهای فولاد پیشی گرفته است

\r\n

حسینی کیا با بیان اینکه وزارت صمت باید مواد اولیه موردنیاز تولید تراکتور را با قیمت مناسب تامین کند زیرا نبود تراکتور بر میزان محصولات کشاورزی سایه می‌اندازد، تصریح کرد: برخی واحدهای تولیدی نبود نقدینگی را دلیل کاهش تولید و افزایش قیمت می‌دانند که در این زمینه باید بانک‌ها وارد عمل شده و تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان ارائه دهند.

\r\n

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در حال حاضر قیمت تراکتور از بهای فولاد پیشی گرفته است، گفت: سرعت افزایش قیمت تراکتور از گرانی خودرو بیشتر شده و این موضوع مشکلات بسیاری را برای کشاورزان ایجاد کرده است.

\r\n

پی نوشت: پس از مدت ها صدای مسئولی برای اعتراض به افزایش قیمت ها را شاهد هستیم اما آیا این اعتراض ها حکایت نوشدارو پس از مرگ سهراب میشود یا اثری در بهبود وضعیت قیمت خرید تراکتور دارد…

\r\n

بیستر بخوانید:

\r\n

لیست قیمت آذرماه کارخانه تراکتورسازی تبریز / افزایش ۱۷ تا ۱۲۳ میلیونی قیمت تراکتور توسط کارخانه تراکتورسازی / میانگین قیمت تراکتور به اندازه ۱۵ تا ۲۰ سال پس‌انداز روستاییان است

\r\n

اعلام جدید ترین قیمت تراکتورهای باغی و زراعی / جدید ترین قیمت تراکتور

\r\n

اعلام شرایط و مدارک لازم جهت اخذ تسهیلات خرید تراکتور، ماشین آلات و ادوات کشاورزی

\r\n

لیست جدید قیمت شرکت تراکتورسازی /جدیدترین لیست قیمت کارخانه تراکتورسازی /آخرین قیمت شرکت تراکتورسازی تبریز

\r\n

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *