تراکتور

به گزارش تابناک به نقل از میزان، حجت الاسلام حسن شجاعی در پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: کشمش کشاورزان با ثمن بخس توسط دلالان خریداری می‌شود و وزارت جهاد کشاورزی فقط تماشا می‌کند.

\r\n

‏‏‏‏‏نماینده مردم «ابهر، خرمدره و سلطانیه» در مجلس اظهارداشت: بی تدبیری در این وزارت به اوج رسیده، از بذر گندم گرفته تا نهاده‌های دامی و بازارگاه و… دیروز استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را کلید زدیم.

\r\n

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با تسنیم، از کلید خوردن طرح سوال از کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مجلس خبر داد.

\r\n

وی در همین راستا، افزود: طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی روز (یکشنبه ۲ آذر) تقدیم هیئت رئیسه شد و این سوال جهت بررسی به کمیسیون کشاورزی ارجاع شده است.

\r\n

نماینده مردم گرمی در مجلس در تشریح محور‌های سوال از خاوازی، اظهار داشت:عدم استفاده از نیرو‌های متخصص و متعهد استان اردبیل و منطقه مغان در مدیریت کشت و صنعت مغان، گرانی و کمبود بذر و نا مرغوب و همچنین گرانی سموم و کود مناسب برای کشاورزان از جمله محور‌های سوال از وزیر جهاد کشاورزی است.

\r\n

اسماعیلی اضافه کرد:عدم برنامه ریزی دولت برای مناطق دیم کاری، نداشتن چرخه مناسب و توزیع و مشکلات دامداران و نازل بودن قیمت دام زنده نسبت به قیمت گوشت در بازار، عدم حمایت از کشاورزان، عدم برنامه ریزی درباره محصولات استراتژیک و همچنین عدم نظارت بر توزیع مناسب نهاده‌های دامی از دیگر محور‌های سوال از آقای خاوازی است.

\r\n

پی نوشت: قیمت مرغ که افزایش یافت همه بزرگان به تلاش افتادند و عده ای هم بحث استیضاح را پیش کشیدند قیمت مرغ کاهش یافت و طب استیضاح از بین رفت. گویا در این میان فقط مواد مصرفی مسئولان و خانواده هایشان افزایش قیمت داشته باشد درد است و درمانش هم در دست خودشان است. اما در میان همه این اتفاقات گویا همه فراموش کرده اند وظیفه جهاد کشاورزی خدمت به کشاورزان این مرز و بوم است. گویا فراموش کرده انده نهاده چند برابر شده اند، تراکتور نزدیک به 400 درصد در بازار آزاد گران شده است و دیگر هیچ کشاورز واقعی توان خرید تراکتور از بازار آزاد را ندارد، ادوات کشاورزی به صورت غیر واقعی گران شده اند، سم و کود 700 درصد گران شده است،  اینها دلیلی برای پیگیری استیضاح جناب آقای خاوازی نیست چون دردی برای مسئولان نیست که درمانش را بخواهند این موارد درد پدران خاک این سرزمین است که صدایشان به گوش هیچ شخصی نمیرسد…

\r\n

بیشتر بخوانید:

\r\n

اسامی دریافت کنندگان ماشین آلات کشاورزی موجود است

\r\n

لیست قیمت آذرماه کارخانه تراکتورسازی تبریز

\r\n

چگونه از لاستیک های تراکتور خود نگهداری کنیم؟

\r\n

بهترین تراکتورهای دنیا در کدام شرکت ها تولید می شوند

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط