تراکتور

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش باقر جوان معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت:خوشبختانه در حال حاضر تایر با ارز نیمایی توزیع می شود و بر اساس قولی که داده شده است، مشکلی در توزیع لاستیک خودروهای سنگین وجود ندارد. انواع تایر برای خودروهای سنگین وجود دارد و رانندگان ابتدا اقدام به ثبت نام می کنند و بر اساس اولویت ها  لاستیک عرضه می شود.

\r\n

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: هم زمان رانندگان می توانند در سامانه کالای وزارت صمت اقدام به ثبت نام و کالای مورد نیاز را خریداری کنند.توزیع لاستیک  وظیفه وزارت صمت است چه در بحث تولید و چه واردات که قول مساعد داده اند که با اتمام تعداد حواله هایی که در سامانه است، لاستیک توزیع کنند.

\r\n

او ادامه داد: توزیع لاستیک با ارز نیمایی هم در سامانه کالا توزیع می شود و وزارت صمت هم بر اساس پیمایش این کالا را توزیع می کند.  رانندگانی که پیمایش دارند، بر اساس نیاز اقدام به ثبت نام می کنند.

\r\n

باقر جوان گفت: علاوه بر پیمایش، شرایط دریافت لاستیک متفاوت است. رانندگانی که پیمایش دارند در نوبت دریافت قرار می گیرند. مسئله دیگر این است که هم زمان در سامانه کالای وزارت صمت هم رانندگان می توانند مراجعه کنند و لاستیک با ارز نیمایی دریافت کنند. قیمت لاستیک متفاوت است و علاقمندان می توانند از لاستیک با ارز ترجیحی استفاده کنند.

\r\n

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: زمانی که ارز ترجیحی تمام شود، کار بر روی سامانه کالا متمرکز می شود و رانندگان با مراجعه به این سامانه می توانند کالا را دریافت کنند.

\r\n

او در خصوص قیمت لاستیک، گفت: قیمت لاستیک با برند‌ها و سایز‌ها مختلف، متفاوت است و از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان وجود دارد.مسئولان وزارت صمت قول داده اند که پس از اینکه ارز ترجیحی تمام شود کار تخصیص تایر در سامانه کار صورت گیرد و تامین لاستیک انجام شود.

\r\n

\r\n

بیشتر بخوانید:

\r\n

به ماشین آلات کشاورزی لاستیک دولتی تعلق میگیرد / قیمت لاستیک تراکتور دو برابر شده است.

\r\n

خبر خوب برای بازار لاستیک خودرو و تراکتور

\r\n

چگونه از لاستیک های تراکتور خود نگهداری کنیم؟

\r\n

آشنایی با چرخ های لاستیکی  تراکتور

\r\n

\r\n

سرنوشت لاستیک های دولتی ماشین آلات کشاورزی

\r\n

توزیع لاستیک برای خودروهای سواری و خودرو های سنگین هنوز ادامه دارد اما متاسفانه آقای عباسی که به تازگی قول باز شدن سامانه ثبت نام تراکتور را به کشاورزان منتظر داده اند هیچ توضیح و پیگیری از تعلق لاستیک با ارز نیمایی به ماشین آلات کشاورزی  و تراکتور نداده اند این در حالی است که هزینه های جاری تولیدات کشاورزی و خرید تراکتور و سایر ماشین آلات کشاورزی به شدت رشد پیدا کرده است اما قیمت محصولات کشاورزی که از کشاورزان خریداری میشود رشد بسیار اندکی داشته است و این موارد باعث آسیب زیادی به شرایط مالی و اقتصادی کشاورزان وارد کرده است. در این شرایط حمایت از کشاورزان باید در اولویت باشد و با توجه به اینکه هزینه لاستیک برای ماشین آلات کشاورزی به شدت رشد کرده است باید لاستیک دولتی یا لاستیک با ارز نیمایی به کاربران ماشین آلات کشاورزی تعلق بگیرد.

\r\n

 

\r\n

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *